Časté dotazy

Platí na Singltreku pod Smrkem nějaká otevírací doba, nebo jsou stezky otevřené pořád?

Stezky jsou z hlediska legislativy České republiky otevřené pořád, 24 hodin denně, po celý rok. Čas od času mohou být na stezkách uzavírky z důvodu probíhající těžby dřeva, oprav stezek nebo případných kalamitních stavů (polomy po vichřici), v naprosté většině případů jde pouze o jednotlivé sekce. Mějte na paměti, že přestože stezky nejsou v zimě uzavřené, tak pokud napadla vyšší vrstva sněhu, není šance je v terénu najít. Mimo sezónu při nízké návštěvnosti jsou uzavřená zařízení v nástupních místech. Aktuální otevírací dobu najdete v kontaktech.

Platí se na Singltreku pod Smrkem vstupné?

Na Singltreku pod Smrkem se neplatí žádné vstupné. Stezky jsou volně přístupné všem. Údržbu stezek Singltrek pod Smrkem a rozvoj dalších sítí stezek Singltrek jinde v republice můžete podpořit využitím služeb v oficiálním nástupním místě Singltrek Centrum. Finanční prostředky, které odvádí Singltrek Centrum ze svých tržeb, tvoří podstatnou část rozpočtu Singltrek pod Smrkem o.p.s., která se stará o údržbu stezek.

Dá se na Singltreku pod Smrkem půjčit kolo?

Ano, na Singltreku pod Smrkem je možné si vypůjčit kvalitní horské kolo, na kterém bude ježdění na stezkách skvělá zábava. Vzhledem k velkému zájmu o půjčení kol vždy doporučujeme kolo předem rezervovat. Rezervační formulář a veškeré informace o půjčení kol najdete na stránce RENTABIKE.SINGLTREKPODSMRKEM.CZ

Jaké bude počasí?

Počasí ve Frýdlantském výběžku se často liší od toho, co hlásí čeští meteorologové. Je to tím, že jsme odděleni pásem hor. Když zvažujete, zda vyrazit, podívejte se na tuto osvědčenou předpověď počasí pro Nové Město pod Smrkem. Mějte vždy na paměti, že stezky Singltreku pod Smrkem jsou v horách a počasí se může neočekávaně změnit. Zbytečně neriskujte v bouřkách, prudkých deštích a silném větru. Naopak pokud je chladno, prší nebo mrholí, není to žádná překážka pro naprosto skvělou vyjížďku, když budete mít dobré vybavení.

Kde se u Singltreku ubytovat?

Pokud si vystačíte se spaním ve stanu, pod širákem nebo v autě, přijeďte do kempu, který je přímo na pláži koupaliště u Singltrek Centra. Je to rozhodně nejlevnější varianta. Navíc zažijete spoustu legrace a vždy budete přímo u centra dění a akcí na Singltreku pod Smrkem. Singltrek Centrum provozuje část kempu v okolí budovy nad stezkou (po příjezdu se přijďte domluvit, kam umístit stan).
Ceny v Singltrek Kempu jsou tyto: 50 Kč osoba/noc, 50 Kč/stan, 100 Kč/auto/noc. Pokud jsou v Singltrek Centru přihlášení kempeři, zůstávají na noc otevřené toalety a sprchy (žeton na sprchu pořídíte v Singltrek Centru). Ubytování v kempu není třeba předem rezervovat. Po kempu není rozvedená elektřina.
Pokud hledáte ubytování v penzionu nebo v hotelu, vybírejte zde.

Jaké kolo je vhodné na Singltrek?

Ideální kolo na Singltrek pod Smrkem je tzv. trailbike (uvolněná stabilní geometrie rámu, širší řidítka, širší pneumatiky). Stezky si užijete jak na celoodpruženém kole, tak na hardtailu. Obojí má své výhody. Volte především podle své techniky jízdy. Vystačíte si však s jakýmkoli horským kolem. Případně si můžete kvalitní kolo vypůjčit v našem Test Centru.

Co s sebou na Singltrek?

Z cyklistického vybavení jsou nejdůležitější helma a rukavice. Žádné další chrániče nejsou potřeba. Do batohu si s sebou na stezky vezměte pití, malou svačinu na rychlé doplnění energie (například müsli tyčinku), náhradní duši nebo sadu na lepení, pumpičku a základní nářadí. Dále do batohu doporučujeme přihodit lehkou větrovku, čepici nebo šátek pod helmu a náhradní ponožky, které se Vám mohou velice hodit při náhlé změně počasí. Vždy mějte s sebou doklady, část stezek vede po polském území.
Před výpravou na Singltrek si zkontrolujte, zda jste na nic nezapomněli. Lidé často doma nechávají helmy, tretry nebo osy odpružené vidlice či jiné součásti kol, pokud kola rozebírají při nakládání do auta.
Pro zpříjemnění pobytu na Singltreku doporučujeme také ručník a mýdlo (po vyjížďce se můžete osprchovat v Singltrek Centru) a za pěkného letního počasí si nezapomeňte plavky, případně deku na posezení na pláži. Přímo u Singltrek Centra se nachází krásné a čisté přírodní koupaliště, kterého by bylo škoda za pěkného počasí nevyužít.

Může na Singltrek pes?

Často se nás ptáte, zda můžete s sebou na Singltrek vzít psa. Není to problém, pokud je Váš pes klidný a vychovaný. Pes může do kempu i na stezky. V kempu především dbejte na to, aby pes neobtěžoval ostatní návštěvníky. Na stezkách mějte stále na zřeteli bezpečnost (aby se pes nepřipletl někomu pod kolo), buďte předvídaví. Psa mějte stále pod dozorem. Ze zákona je zakázáno volné pobíhání psů v lese. Prosíme, s ohledem na ostatní návštěvníky – žádné koupání psů v koupališti.

Jsou stezky Singltreku pod Smrkem přístupné, i když se koná nějaká akce?

I když pořádáme výukové programy nebo dobrovolnickou brigádu, provozu na stezkách se to nijak nedotkne. Bez obav můžete přijet a jezdit.

: Polish