Než vyrazíte na Singltrek

20 Jun

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Milí přátelé stezek,

máme tu konečně léto a určitě se mnozí z Vás chystají na Singltrek pod Smrkem. Podle Vašich nejčastějších dotazů jsme sestavili krátké shrnutí, co všechno se Vám může hodit vědět, než k nám vyrazíte.

Platí se na Singltreku vstupné?

Na Singltreku pod Smrkem se neplatí žádné vstupné. Stezky jsou volně přístupné všem. Údržbu stezek a Singltrek můžete podpořit využitím služeb v oficiálním nástupním místě Singltrek Centrum. Finanční prostředky, které odvádí Singltrek Centrum prostřednictvím nájmu, tvoří podstatnou část rozpočtu Singltrek pod Smrkem o.p.s., která se stará o údržbu stezek.

Jaké bude počasí?

Počasí ve Frýdlantském výběžku se často liší od toho, co hlásí čeští meteorologové. Je to tím, že jsme odděleni pásem hor. Když zvažujete, zda vyrazit, podívejte se na tuto osvědčenou předpověď počasí pro Nové Město pod Smrkem. Mějte vždy na paměti, že stezky Singltreku pod Smrkem jsou v horách a počasí se může neočekávaně změnit. Zbytečně neriskujte v bouřkách, prudkých deštích a silném větru. Naopak pokud je chladno, prší nebo mrholí, není to žádná překážka pro naprosto skvělou vyjížďku, když budete mít dobré vybavení.

Kde se u Singltreku ubytovat?

Pokud si vystačíte se spaním ve stanu, pod širákem nebo v autě, přijeďte do kempu, který je přímo na pláži koupaliště u Singltrek Centra. Je to rozhodně nejlevnější varianta. Navíc zažijete spoustu legrace a vždy budete přímo u centra dění a akcí na Singltreku pod Smrkem. Singltrek Centrum provozuje část kempu v okolí budovy nad stezkou (po příjezdu se přijďte domluvit, kam umístit stan).
Ceny v Singltrek Kempu jsou tyto: 50 Kč osoba/noc, 50 Kč/auto/noc. Pokud jsou v Singltrek Centru přihlášení kempeři, zůstávají na noc otevřené toalety a sprchy (žeton na sprchu pořídíte v Singltrek Centru). Ubytování v kempu není třeba předem rezervovat. Po kempu není rozvedená elektřina.
Pokud hledáte ubytování v penzionu nebo v hotelu, vybírejte zde.

Kde se u Singltreku najíst?

Singltrek Centrum začíná být vyhlášené svou kuchyní, čerstvými a kvalitními jídly doplněnými spoustou zeleniny, které připravuje náš šéfkuchař Honza Masopust. Dále u stezek doporučujeme bufet u chaty Hubertka, který nabízí domácí koláče, chleba se sádlem a polévky. V Novém Městě pod Smrkem letos otevřely dvě nové restaurace, hotel Měděnec a restaurace Na Náměstí.

Jaké kolo je vhodné na Singltrek?

Ideální kolo na Singltrek pod Smrkem je tzv. trailbike (uvolněná stabilní geometrie rámu, širší řidítka, širší pneumatiky). Vystačíte si však s jakýmkoli horským kolem. Případně si můžete kvalitní kolo vypůjčit v Agang Test Centru.

Co s sebou na Singltrek?

Z cyklistického vybavení jsou nejdůležitější helma a rukavice. Žádné další chrániče nejsou potřeba. Do batohu si s sebou na stezky vezměte pití, malou svačinu na rychlé doplnění energie (například müsli tyčinku), náhradní duši nebo sadu na lepení, pumpičku a základní nářadí. Dále do batohu doporučujeme přihodit lehkou větrovku, čepici nebo šátek pod helmu a náhradní ponožky, které se Vám mohou velice hodit při náhlé změně počasí. Vždy mějte s sebou doklady, část stezek vede po polském území.
Před výpravou na Singltrek si zkontrolujte, zda jste na nic nezapomněli. Lidé často doma nechávají helmy, tretry nebo osy odpružené vidlice či jiné součásti kol, pokud kola rozebírají při nakládání do auta.
Pro zpříjemnění pobytu na Singltreku doporučujeme také ručník a mýdlo (po vyjížďce se můžete osprchovat v Singltrek Centru) a za pěkného letního počasí si nezapomeňte plavky, případně deku na posezení na pláži. Přímo u Singltrek Centra se nachází krásné a čisté přírodní koupaliště, kterého by bylo škoda za pěkného počasí nevyužít.

Moc se na Vás těšíme.
Jsme tu pro Vás.
Vaše Singltrek Centrum,
Petr, Honza, Tomáš a Hanka

Foto: Jan Mocňák / www.mocnak.com