NovinkyReport ze Singltrek Campu 5.-7.8.2016

10 Aug

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Kempy při Singltrek Centru už děláme pátým rokem a ještě nikdy se nestalo, že bych v neděli večer neodjížděl unavený, ale s moc příjemným pocitem. Buďto stárnu, nebo se nám opravdu daří dělat tyhle akce pořád lepší a lepší, protože si z nich odvážím stále intenzivnější zážitky ze setkání s pohodovými lidmi a společného ježdění na kole s nimi. Tentokrát jsme jich měli „plný dům“ a na stupnici od jedné do deseti by dostali přinejmenším dvanáctku.

Když jsme se v pátek večer sešli v Singltrek centru, na nikom nebyla znát špatná nálada z toho, že celé dopoledne propršelo a v lese se dá asi čekat trochu vody. Všichni vypadali, že mají kolo fakt rádi a mají chuť si za jakýchkoliv podmínek zlepšit svoji techniku v terénu.

V sobotu ráno jsme začali pod stany AGang, které nás provázejí všemi kempy od úplného začátku, trochou teorie o vybavení, na čem se aktuálně v terénu jezdí. Nejde o to, představit všechny rozměry kol a počty převodů nových typů řazení. Důležité je vysvětlit, proč horské kolo vypadá, jak vypadá, k čemu se to hodí a jak by si ho člověk měl upravit, aby se dobře svezl.

Pak už jsme šli trénovat. Nebylo to poprvé, co po tréninku stability a ovládání pozice nad kolem někdo z účastníků řekl: …jsem zjistil, že vlastně na kole neumím jezdit. O to větší výzva to pak je, zkusit to trochu jinak. Pak pro mě nastala trochu hektická čtyřhodinka, kdy si účastníky přebral lektor Radek s druhým lektorem Kubou, a já vyrazil dlouholetému kamarádovi na svatbu. Když jsem se vrátil, všichni ještě kupodivu trénovali skoky na překážkách a boule na pumptreku. Dali jsme kávovou pauzu a pak už jsme vyrazili ochutnat bláto na stezkách. Byl jsem trochu zklamaný, protože na černém trailu v Polsku moc vody nebylo, takže trénink odlehčení předního kola jsme si museli nechat až na Rapický okruh. Jezdili jsme, pumpovali, skákali do kaluží, fotili. Zábava až do večera. Druhá skupinka vedená Radkem dorazila ještě o hodinu později než ta naše. Vypadali unaveně, ale šťastně.

Večer bylo potřeba vše probrat a pobavit se při videokoučingu u nasbíraných záběrů. Když se daří, tak se daří. Tu špatné zaostření, tu záběr do trávy a nakonec série záběrů s neúmyslným vynecháním toho zásadního. I tak tu ale bylo hodně co rozebrat a během dalšího dne vylepšit.

Neděle pokaždé ukazuje, že první den je poznávací a druhý den už si všichni začínají připadat, že nejen chápou, o čem je pumpování nebo přenos těžiště nad sedlem, ale umí přesvědčit vlastní tělo, udělat to správně. Při přeskoku přes kládu, seskoku z malého dropu nebo prohoupání celého pumptreku se všichni hecovali a posunuli se o pořádný kus dopředu. To se pak ukázalo i na stezkách. I přes nějaká drobná uklouznutí v zatáčkách, jeden výlet do potoka nebo epizodu, jak zabránit pádu pomocí záchranného kořene, se všichni vrátili z odpolední vyjížďky ke stanům s úsměvem. Nikomu se moc nechtělo domů. Padaly i návrhy o den si to prodloužit. Nevadilo by to a stálo by to za to. I my koučové jsme si to fakt užili.  Díky!

Honza Tandler, hlavní lektor

Report ze Singltrek Campu 16.-17.7.2016

1 Aug

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

V letošním roce jsme naplánovali u Singltrek Centra dva víkendové kempy pro bajkerky a bajkery, kteří si chtějí jízdu na lesních trailech opravdu užít. Tyhle akce děláme už nějaký pátek a vždycky, když dorazí taková skvělá parta lidí jako tentokrát, stane se pro lektora práce potěšením a radostí, o kterou se pak může dělit s účastníky.

Už při pátečním seznámení u baru v Singltrek centru se ukázalo, že všichni, co dorazili do Nového Města, milují bajkování a chtějí jezdit ještě víc a líp. Někteří z nich závodí, jiní jezdí jen tak pro  radost, ale všichni hledají nové výzvy. Vše kolem kol jsme probírali až do půlnoci. Ráno v osm ale všichni už netrpělivě postávali u Singltrek Centra před snídaní, aby pak ještě stihli předtréninkovou přípravu, make-up a vybrat ideální kombinaci oblečení, když už se bude natáčet. 🙂

Začínali jsme na hrázi koupaliště. Osobně tréninku stability přikládám čím dál větší váhu.  Nejen, že vám umožní poradit si s technickými situacemi v malé rychlosti, naučí vás ale také citlivě pracovat s vlastními svaly. Posílat drobné impulsy do velkých svalů v nohou přitom člověku obecně dělá problémy.

Úkolem lektora pro terénní cyklistiku je pak také zbavit „studenty“ pocitu, že člověk se nemůže pohybovat na kole, aniž by přitom neseděl pevně na sedle. Řada účastníků na začátku řeší technické úseky v sedle. Je potřeba jim ukázat, jak moc manévrovacího prostoru získají, když si stoupnou a sedlo používají jen ke korekci pohybů. To se ostatně vždycky skvěle ukazuje při tréninku na pumptreku.

Když jsme si prošli všemi základními cvičeními pro sobotní trénink a užili si oběd, mohli jsme vyrazit na stezky. Nejeli jsme najíždět kilometry, ale ochutnat různé  typy trailů včetně těch nejnáročnějších, černých variant, aby bylo jasné, že tu jde o míru zábavnosti a ne sklon tratě. Na několika místech jsme zastavovali a ukazovali si, jak využít dovednosti z dopoledních cvičení – pumpování, přenos těžiště, náklon kola…

Sobotní večer je tradičně věnován komentovanému promítání nasbíraných videí z tréninku. Komentáře přitom nepřicházejí jen ze strany lektora. Vždycky se najde pár záběrů, kdy se dá pobavit na účet někoho jiného 🙂

Nedělní počasí na začátku vypadalo, že nás pěkně vypeče.  Před devátou začalo pršet, tak jsme snídali trochu déle. Upravili jsme program a místo dalšího tréninku jsme vyrazili na stezky. Pořádná dávka kilometrů. Na  konci jsme jich napočítali pětatřicet, a to je na Singltreku už slušná porce. Vody bylo ale pomálu a těch pár cákanců z kaluží nikdo neřešil.  Dali jsme si samozřejmě černý trail od Hubertky. Nebyl snad nikdo, koho by nepotěšil.

Stavěli jsme třeba u „skákacího kamene“. Říkali jsme si, jak si s ním poradit. Pozorovali jsme taky, co na něm předvádí ostatní návštěvníci stezek. Někdy se člověku i u půlmetrového schodu může zastavit srdce při pohledu na některé průjezdy. My jsme se ale k Singltrek Centru vrátili téměř bez škrábnutí. Stihli jsme to naprosto přesně, dřív než zase někdo začne vylívat vodu z mraků.

Tenhle víkend byl super! Nejen pro mě. Ostatní byli také spokojení, vyřádění, poučení, někdy i trochu poškození, ale podle všeho šťastní. S tím vědomím se pak moc příjemně loučilo. Díky všem za účast, lidem na Singltrek Centru, že se o nás moc hezky postarali a Singltreku pod Smrkem, že je pro nás takovým úžasným hřištěm!

Honza Tandler, hlavní lektor

Jeden den s lektorem 25.6.2016

5 Jul

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Poslední červnová sobota by normálně měla být zárukou pohodového letního počasí. I přes permanentní zatloukání ze strany našeho bývalého prezidenta ale na té změně klimatu něco asi bude a na předpověď počasí se už vážně nedá spolehnout. Přesto k Singltrek centru dorazila partička nadšených bajkerů, kteří se buď na radar radši nedívali, nebo si prostě nechtěli nechat kazit víkend nějakým deštíkem. A vypadalo to, že nelitovali. Tradiční trénink techniky, tentokrát hodně zaměřený na stabilitu i popolední pumpování jsme si užili se sluncem. Zvlášť cvičení na lávkách, které jsou, podle slov jedné z účastnic, vždycky velkou výzvou při ježdění po stezkách Singltreku pod Smrkem, jsme vzali hodně vážně. K obědu výborné rizoto a po něm kávička povzbudila, takže si nikdo ani nevzpomněl na hrozby bouřek a vyrazili jsme na projížďku.

Celkem rychle dostupná polská černá stezka dobře ukazuje, že Singltrek je pro každého. Abyste projeli okruh označený nejtěžší obtížností, nemusíte být žádný freerider. Když se ale o technice jízdy třeba během Jednoho dne s lektorem něco dozvíte, užijete si ji mnohem víc. A my si taky užívali. Tedy přesně do půlky vyjížďky. Pak přišlo, jak by řekly naše babičky, „boží dopuštění“. Při takovém lijáku se ukáže výhoda smrkových lesů. Můžete strávit relativně v suchu pod větvemi třeba i třičtvrtěhodinku. Jak jsem ale ke konci dne zjistil, všichni brali tuhle nepříjemnost spíš jako den s lektorem all inclusive. Mohli jsme si totiž vyzkoušet stezky za sucha i za mokra. Natrénované lávky jsme většinou taky v klidu přejížděli, i když se leskly jako zrcadlo. Při projíždění kaluží se docela hodila i nově získaná dovednost, jak přizvednout přední kolo. I když jsme zpátky dorazili přeci jen trochu od bláta a rozhodně s mokrým pozadím, všichni byli spokojení a s o to větším požitkem si vychutnali sprchu i odpolední drink.

A já už se těším na první letošní kemp 16. – 17. července, ať bude počasí jakékoliv.

Honza Tandler, lektor

 

 

Jeden den s lektorem 28.5.2016

8 Jun

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

První letošní Den s lektorem byl tak trochu v duchu aprílového počasí, které naše končiny škádlí už pár týdnů. Někteří účastníci se nechali trochu zastrašit ranním vydatným deštěm. Ti, co dorazili, ale podle všeho nelitovali. Jako na objednávku se půl hodiny před desátou dopolední udělalo krásně, nejmenší bajkeři nám pomohli vylít vodu z pumptreku, překážky byly suché, tak jsme se na to mohli vrhnout. Jako tradičně na rozehřátí dostali všichni úkol stát. Odhazování svršků ale vždycky svědčí o tom, že se při takovém stání člověk docela zapotí. Zvlášť, když k tomu musíte stát na kole. Stabilita je ale základem cyklistovy sebedůvěry. Jak je důležitá, si pak všichni vyzkoušeli na různých typech lávek. S rovnováhou ale také souvisí schopnost kontrolovat svoje těžiště nad kolem. To se pak hodí nejen na pumptreku, ale hlavně v terénu. Když vše propojíte s uměním číst stezky, pak teprve začne být horská cyklistika tou pravou zábavou.

Díky tomu, že jsme celé dopoledne, i hodinku po obědě, strávili na překážkách a pumptreku, mohli jsme vyjet na přeci jen trochu sušší stezky. Pořád to byl ale den, kdy si nejvíc užívali děti a bajkeři vybavení blatníky. Ani naše skupinka ale nevypadala nijak zklamaně a všichni si projeli pětadvacetikilometrový okruh od Singltrek Centra na Hubertku a zpět s úsměvem na tváři. My jim děkujeme, že se nenechali odradit, dorazili a celý den si užili!

Text a foto: Jan Tandler

Report z Jednoho dne s lektorem 26.9.2015

30 Sep

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

A je to tady. Poslední letošní „vzdělávací“ akce pro zapálené bajkery na Singltreku pod Smrkem je za námi. Až budeme s ostatními lektory bilancovat, jaké to v tomto roce bylo potkat a učit další desítky cyklistů, asi těžko nás napadne jiná věta než: „Všichni byli skvělí!“ Vážně. I ta poslední skupina, která se uplynulou sobotu sešla u Singltrek Centra, byla pohodová, pozitivně naladěná a taky pěkně velká.

Jak už to bývá zvykem, sešli se nám tu dámy, stejně jako pánové, na kolech s průměry od šestadvaceti do děvetadvaceti palců, celopéry i hardtaily, menšími i většími zkušenostmi a dovednostmi. Tak velkou partu jsme už museli rozdělit mezi tři lektory, kteří se dopoledne věnovali menším skupinkám na pumptreku, překážkách i při tréninku postoje a stability na kole. Když se všichni vystřídali a následně doplnili energii během oběda, vyrazili jsme na stezky.

Okruh Hřebenáč nezklamal. I když na Singltreku v posledních dnech přeci jen trochu zapršelo, tady jsme potkali kaluží pomálu. Zato míst, kde se dalo vyzkoušet, co se účastníci naučili dopoledne, je tu docela dost. Od boulí, co lákají ke skoku, přes zatáčky, kde to chce kolo podržet pěkně pod plynem, až po šikany mezi stromy, kde je potřeba pořádně zapracovat v ramenou. Naši svěřenci se postarali o některé průjezdy na hraně a možná i lehce za hranou. Prostě příště nesmím zapomenout zdůraznit, že není potřeba udržet všude stejnou rychlost jako předvádějící lektor!

Nakonec ale všichni dorazili bez újmy na zdraví zpátky k Singltrek Centru, a co jsem tak mohl pochytit, všichni s dobrými dojmy ze své vylepšené jízdy. Přeci jen člověk pozná, když projede nějakou zatáčku správně. To je pak úplně jiný pocit, větší jistota, sebedůvěra a především zábava. A přesně o to nám jde. Takže se už těšíme, jak se s účastníky letošních Singltrek Campů a Dnů s lektorem potkáme někde na kole v terénu nebo přímo na Singltreku pod Smrkem a oni se s námi podělí o ty nejlepší bajkerské zážitky!

Všem účastníkům děkujeme a moc se těšíme na výukové akce v příštím roce!

Za Singltrek Centrum a lektory Vás srdečně zdraví

Honza Tandler

 

Report z Jednoho dne s lektorem 5.9.2015

9 Sep

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Letos už předposlední den s lektorem proběhl v sobotu 5.9.2015. Zase jsme u Singltrek Centra mohli přivítat dobrou partu bajkerů.  Po dlouhé době se na našem tréninkovém pumptreku objevilo něco nevídaného… kaluž.  A tak jsem musel ráno vzít do ruky koště a z pumptreku vymést nejen prach, ale poprvé po dvou měsících taky vodu.

Program účastníkům opět nabídl možnost naučit se pracovat s těžištěm, stabilitou, ale i s respektem před technickými nástrahami při jízdě v terénu. Všichni byli super šikovní, tak pro ně nebyl problém si ke konci tréninku na překážkách vyzkoušet přeskočit kládu nebo dropnout z lávky. Během oběda na Singltrek Centrum zavítala menší delegace ze spřátelené firmy RST vyrábějící odpružené vidlice s doprovodem české freestyle star Kuby Vencla. Vzhledem k tomu, že jsem se objevil na fotce v jejich katalogu, došlo i na představování, a také přišla řeč na to, co vlastně v rámci lektorování děláme. Očividně není taková víkendová škola kola na Taiwanu běžnou záležitostí a tak vyvolala řadu dotazů.

Odpoledne jsme tentokrát nezvolili tradiční a super-tréninkovou kombinaci modré na Hřebenáči a  červené přes Oboru. Raději jsme si dali sušší variantu přes Asfaltovou agonii  na Hubertku. I tahle volba ale umožnila ukázat si na několika místech,  jak se na stezkách pohybovat a to s důrazem na bezpečnost, efektivitu a především zábavu. Sjezd k Obřímu sudu, znatelně ovlivněný suchým létem, pak už otestovat, co se všichni  v rámci programu zvládli naučit. Po podvečerním návratu k centru už jen rozloučit se, převléct do teplejšího a hurá na příjemnou večeři s Járou Spěšným a lidmi z RST v penzionu U Všech andělů. A já se pak už začal těšit na další, pro letošek poslední den s lektorem, který se uskuteční 26.9.2015, na který Vás tímto srdečně zvu.

Ze Singltreku Vás zdraví lektor Honza Tandler

 

Report z Jednoho dne s lektorem 23.8.2015

28 Aug

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Ráno jsem se v přípravě na nedělní den s lektorem potřeboval trochu protáhnout, tak jsem k Singltrek Centru dorazil dřív, abych zjistil stav okolo pumptreku po sobotním Fryyfestu, postavil stan a překážky. Takhle brzo po svítání bylo vidět, že některým fanouškům muziky bude ještě chvíli trvat, než se dostanou na kolo, takže jsem si mohl nerušeně užít okruh na Měděnec a zpátky.

Účastníci dne s lektorem to však vzali pěkně zodpovědně a v deset hodin stáli nastoupení a připravení dozvědět se něco nového. Než se stačili po úvodních informacích ze světa bajkové techniky vzpamatovat, už jsme trénovali stabilitu na hrázi koupaliště. Musím uznat, že takhle vyrovnanou skupinu jsme tu nějakou dobu neměli. Ať už na překážkách nebo na pumptreku, všichni chápali, co mají dělat, a bylo vidět, jak přetvářejí teorii v praxi. I když jeden den není dost dlouhý na to, vypilovat všechno k dokonalosti, bylo fajn, když po obědě moji „svěřenci“ do jednoho projeli kolečko pumptreku bez šlápnutí. Stejně tak ani zvýšený drop z lávky nedělal nikomu problémy.

Letošní léto nedělá radost zemědělcům, ale my si na Singltreku pod Smrkem můžeme díky tomu užívat do sytosti ty části, které bývají normálně mokřejší. Proto musely být cílem naší odpolední vyjížďky pěkně houpavé stezky Hřebenáč a Obora. Když jsme stavěli v jejich nejvzdálenějším místě, bylo zase hezké sledovat, jak se všichni při příjezdu usmívají od ucha k uchu. To jim vydrželo až do chvíle, kdy jsme se u Singltrek Centra loučili a chtě, nechtě začali balit a přesouvat se každý svým směrem. Mně to ale nedalo. Ještě jsem nakonec musel sednout na chvilku na kolo a jet si užít západ slunce na stezkách.

A abych nezapomněl. Pokud vám je líto, že jste se takového dne nezúčastnili, máte ještě možnost přihlásit se na jeden ze dvou zářijových termínů na stránce http://www.singltrekpodsmrkem.cz/jeden-den-s-lektorem/.

Ze Singltreku pod Smrkem Vás zdraví lektor Honza Tandler

 

Foto: Honza Tandler

 

Report ze Singltrek Campu 7. - 9.8.2015

11 Aug

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Další kemp, další nové tváře. A opět jen málo podobný těm předchozím. To, co se opakuje, je že k Singltrek Centru vždycky dorazí naprosto skvělí lidé. Tentokrát o něco méně početná skupina, ale složená z bajkerů z celé republiky a také až ze Slovenska, s různými zkušenostmi, ale se stejnou touhou naučit se něco nového. Taky nám z řad účastnic čím dál častěji připadá úkol zmenšit rozdíly mezi nimi a jejich partnery na společných vyjížďkách a zbavit je strachu hlavně ve sjezdech. Práce lektorů pak je spíše skoro psychologická. Nenápadně tedy zkoušíme posouvat limity účastníků kempu, aby na závěr zjistili, k čemu všemu se odhodlali a nepřipadali si přitom nějak ohroženě.

V případě toho uplynulého víkendu jsme ale všichni museli tak trochu bojovat i s nástrahami léta. Hlavně v sobotu byl pětatřicetistupňový pařák skoro infarktovou záležitostí. Nedostatečný pitný režim se nevyplácel a občas ani stín lesa nepomáhal. Málokdo nevyužil příležitosti zchladit se v koupališti. Trénink na překážkách, který jsme výjimečně přesunuli až na večer, měl ale také určitě něco do sebe. Podvečerní pohoda, muzika od DJs pozvaných na Singltrek Centrum a v pedálech až do západu slunce stojí za to.

Neděle pak byla cyklistiku mnohem přívětivější a tak celá skupina s nově nabytými dovednostmi v pumpování, správném průjezdu zatáčkami nebo i skákání na kole vyrazila na vyjížďku, jejíž součástí byl tradiční výjezd Asfaltové agonie.  Lesní požár na Měděnci naštěstí nepoznamenal černé stezky v jeho okolí. Díky tomu jsme si už zase za slunce užili flow a vyplavené endorfiny při návratu z perfektní vyjížďky. Spokojené úsměvy, příjemná únava i vřelé rozloučení pak uzavřelo druhý a poslední letošní Singltrek Camp. Díky moc všem účastníkům!

Ze Singltreku pod Smrkem Vás zdraví lektor Honza Tandler

Poslední letošní termíny výukových programů!

21 Jul

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Milí přátelé,

srdečně Vás zveme na poslední letošní termíny našich výukových programů. Víkendový Singltrek Camp proběhne 7. – 9.8.2015 a zbývající termíny Jednoho dne s lektorem jsou 23.8., 5.9. a 26.9.2015.

Výukové kempy pro terénní cyklisty na Singltreku pod Smrkem pořádáme čtvrtým rokem. Za tu dobu jimi prošlo již téměř 5 stovek lidí, někteří i opakovaně, všichni s úsměvem na tváři. Mnohé absolventy a absolventky našich výukových programů často a rádi na Singltreku znovu potkáváme, teď už jako mnohem jistější a zkušenější bajkery. Mnoho z těch, kteří k nám na výukový program původně přijeli jako takřka úplní začátečníci, láska ke kolu chytla tak, že se časem posunuli až k velmi technickému ježdění a hledají stále těžší výzvy. Ale i když po kurzu zůstanete “jen” u klasického trailového ježdění a bude Vám to tak stačit, je to také dobře. Jsme rádi, že jsme již tolika lidem mohli zprostředkovat ryzí radost z kola a ježdění na stezkách.

V čem Vám účast na výukovém programu na Singltreku pod Smrkem pomůže? Naučíte se ovládat na stezkách kolo jako profíci. Zbavíte se zbytečného strachu, který Vás možná blokuje ve zlepšování. Zvýšíte nejen svoji bezpečnost na vyjížďkách, ale razantně také vzroste faktor zábavy při ježdění na kole. A také poznáte nové přátele a zažijete nezapomenutelný den nebo víkend v krásném prostředí a mnoho legrace v dobré partě lidí.

Budou se Vám věnovat oblíbení a trpěliví lektoři, expertní MTB jezdci s mnohaletou zkušeností z výuky. Naše výukové programy jsou určeny běžně fyzicky zdatným lidem, mírně až středně pokročilým terénním cyklistům. Účastníci jsou rozděleni do menších skupinek, ve kterých se jim lektoři mohou individuálně věnovat.

Přihlásit se na Singltrek Camp můžete zde a na Jeden den s lektorem zde. Veškeré informace o výukovém programu Singltrek Camp si můžete přečíst zde a o výukovém programu Jeden den s lektorem zde. Podmínky účasti na našich výukových programech najdete zde. Vaše případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailu info@singltrek.cz. Kapacita kurzů se poměrně rychle plní, proto příliš neváhejte s přihláškou. Moc se na Vás těšíme!

Vaše Singltrek Centrum a lektoři

Report ze Singltrek Campu 10. - 12.7.2015

16 Jul

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

První víkendový kemp v letošním roce je minulostí. Škoda. Byl totiž absolutně super. Nestává se často, že se sejdou všechny podmínky tak dokonale jako uplynulý víkend. Už při pátečním seznamování bylo jasné, že dorazivší účastníci jsou nejen dobře naladění učit se něco nového, ale také moc fajn lidi. Jako lektoři jsme se tak mohli těšit už jen na to, jak jim to půjde na kole.

Vstříc nám rozhodně vyšlo i počasí. Oba dny byly bez deště a zároveň jsme nepadali horkem. To mělo velký vliv i na to, co se dalo všechno stihnout. Nebylo toho zrovna málo. Sobotní ráno bylo tradičně věnováno troše teorie, nastavení kol a vůbec povídání o tom, kam se horská cyklistika ubírá. Pak už došlo na praxi. S kolegou Kubou Šosvolem jsme si rozdělili skupiny tak, aby si všichni dobře rozuměli a vyhovovali si. Nakonec jsme mohli pozorovat, jak se bleskově zlepšují. Byla tady řada lidí, kteří poprvé jezdili na pumptreku, poprvé skočili z dřevěné lávky jinak než na přední kolo nebo stáli v pedálech na jednom na místě více než jednu vteřinu. Ti pokročilejší už první den pochopili, jak je to s tím zvedáním zadního kola bez pomoci nášlapných pedálů. Odpolední vyjížďka na černou stezku Singltreku pod Smrkem pak lehce posunula hranice řady účastníků a zároveň ukázala, že žádná barva stezek by vás neměla odradit.

Jako tradičně sobotní večerní videokoučing ukázal každému, kde je případná chyba nebo proč má člověk při překonávání nějaké překážky pocit, že to ještě není úplně ono. V neděli jsme tak už museli těm pokročilejším prozradit, jak přeskočit přes překážku oběma koly naráz nebo jak ovládat kolo, když seskakujete z hrany o dost vyšší než jen pouhý obrubník.

Pak už přišla závěrečná tečka v podobě nejméně pětadvacetikilometrového výletu směrem k Hubertce. Oba dva dny byly hodně našlapané informacemi i fyzickou zátěží. Přesto pro nás bylo velkým zadostiučiněním sledovat úsměvy ve tváři po sjezdu ke Kyselce a touhu dojet zpět k Singltrek Centru poctivě po stezkách. I když jsme se se všemi už v neděli osobně rozloučili, moc rád bych jim ještě jednou poděkoval, že za námi přijeli na Singltrek Camp a skvěle a zodpovědně zvládali všechno, co jsme se jim snažili předat. S takhle báječnou partou lidí to jde vždycky úplně samo a je pro nás radost ukázat jim, co nás na cyklistice tak baví… Vlastně ne jen ukázat, ale umožnit ten pocit prožít!

Další (a letos už poslední) Singltrek Camp proběhne o víkendu 7.8. – 9.8.2015 a my se už velmi těšíme. Pokud se také chcete výrazně zlepšit na kole, užít si spoustu legrace a poznat nové přátele, přihlaste se. Ještě jsou volná místa.

Za lektory

Honza Tandler