Singltrek a Singltrek Centrum

Často si můžete všimnout, že když mluvíme o Singltreku, míníme tím jak stezky, tak zázemí stezek Singltrek Centrum. Jsou to pro nás dvě neoddělitelné části, protože dohromady teprve dávají smysl destinace Singltrek pod Smrkem.

Singltrek Centrum je nástupní místo do celé sítě stezek. Singltrek Centrum je zázemí pro bajkery a ostatní návštěvníky. A v neposlední řadě se stává přirozeným místem pro setkávání lidí. Je i ekonomickou základnou pro chod destinace.

Se Singltrek Centrem jsme počítali už v samém počátku návrhu sítě stezek. Místo bylo také jasné. I náš kolega a mentor Daffyd Davis, řekl, že ve světě neviděl hezčí a lepší nástupní místo pro stezky než na koupališti v Novém Městě pod Smrkem.

Koncept Singltrek Centra spočívá v propojení několika typů služeb s lokalitou, která je nejvhodnějším nástupním místem do celé sítě stezek. Služeb je široká paleta, jsou zaměřené na všechny podstatné potřeby, které bajkeři a ostatní návštěvníci mohou s radostí využít.

Když jsme se Singltrek Centrem začínali, skoro nikdo z nás neměl žádné zkušenosti s provozem obchodu, občerstvení a ostatních služeb. Spadli jsme do toho rovnýma nohama. Ale baví nás to, chceme vytvořit místo, kde se lidé budou cítit příjemně a kde je bude bavit trávit čas, pokud nejsou na stezkách. Chceme vytvořit místo, které má svého bajkerského genia loci.

Bez stezek by nebylo Singltrek Centra. Bez Singltrek Centra by nebylo stezek tak, jak je má řada lidí ráda.

: English