Obtížnost stezek

Singltrek pod Smrkem je tu pro všechny, kteří mají rádi kolo, pěkné stezky a přírodu. Nezáleží na Vaší kondici ani technické zdatnosti. Na Singltreku pod Smrkem si ze čtyř stupňů obtížnosti vyberete takové stezky a okruhy, které vám budou vyhovovat a ze kterých se vrátíte nadšení, vyřádění a s úsměvem na tváři.

Zelená trasa

Menší děti s rodiči a také méně technicky zdatní cyklisté si přijdou na své na zeleně značené širší stezce, kde si osvojí nebo zopakují ovládání kola a získají jistotu na přírodním povrchu stezky. Zelený singltrek je také vhodný pro handicapované cyklisty na handbiku a pro vozíčkáře. Stezka je dost široká na to, aby v případě potřeby mohli cyklisté jet vedle sebe. Zelená trasa začíná u Singltrek centra a je obousměrná. Využívá se též jako spojnice k ostatním okruhům stezek Singltreku pod Smrkem.

Modrá trasa

Kdo bez problémů zvládá zelenou trasu, měl by zkusit modře značenou stezku. Tam začíná opravdová zábava: houpání a zatáčky. Tak dobrou příležitost k zábavnému ježdění pro středně pokročilé cyklisty nikde jinde nenajdete. Užijete si daleko větší radost z jízdy než na asfaltu i než na lesních cestách a zároveň vás na stezce nepřekvapí nečekané a nebezpečné překážky. Na modré trase nejsou žádná náročná stoupání ani klesání. Modrou trasu ocení i bajkeři, kteří si chtějí užít odpočinkovou jízdu krásným lesním prostředím.

Červená trasa

Pro cyklisty, kteří již mají terénní kolo takříkajíc trochu “v ruce”, anebo pro ty, kteří již modrou trasu zvládají s přehledem, je tu červeně značená stezka. Vlní se horským úbočím, umožní Vám hrát si s kolem, dovolí Vám plynulou, dynamickou jízdu a zlepšuje jízdní dovednosti. Jeho obtížnost je střední. Zkušení bajkeři si užijí v flow v plné rychlosti, méně zkušení se příjemně zhoupnou na terénních vlnách. Červený singltrek si dovedou užít jak děti, tak zkušení FR a DH jezdci.

Černá trasa

Na zkušené a zdatné terénní cyklisty čeká černě značená trasa. Je to úzká stezka v prudkém srázu, která prověří vaše umění v ovládání kola, avšak nikdy neztrácí flow. Vyžaduje od jezdce jistotu kontroly nad kolem a maximální koncentraci při jízdě. Nepřekvapí nenadálými překážkami nebo skoky, ale bude od Vás vyžadovat pružně reagovat na stopu stezky. Od černé trasy očekávejte potěšení z fyzicky náročné, energické technické jízdy.

: English, German, Polish