Report z Jednoho dne s lektorem 23.8.2015

28 Aug

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Ráno jsem se v přípravě na nedělní den s lektorem potřeboval trochu protáhnout, tak jsem k Singltrek Centru dorazil dřív, abych zjistil stav okolo pumptreku po sobotním Fryyfestu, postavil stan a překážky. Takhle brzo po svítání bylo vidět, že některým fanouškům muziky bude ještě chvíli trvat, než se dostanou na kolo, takže jsem si mohl nerušeně užít okruh na Měděnec a zpátky.

Účastníci dne s lektorem to však vzali pěkně zodpovědně a v deset hodin stáli nastoupení a připravení dozvědět se něco nového. Než se stačili po úvodních informacích ze světa bajkové techniky vzpamatovat, už jsme trénovali stabilitu na hrázi koupaliště. Musím uznat, že takhle vyrovnanou skupinu jsme tu nějakou dobu neměli. Ať už na překážkách nebo na pumptreku, všichni chápali, co mají dělat, a bylo vidět, jak přetvářejí teorii v praxi. I když jeden den není dost dlouhý na to, vypilovat všechno k dokonalosti, bylo fajn, když po obědě moji „svěřenci“ do jednoho projeli kolečko pumptreku bez šlápnutí. Stejně tak ani zvýšený drop z lávky nedělal nikomu problémy.

Letošní léto nedělá radost zemědělcům, ale my si na Singltreku pod Smrkem můžeme díky tomu užívat do sytosti ty části, které bývají normálně mokřejší. Proto musely být cílem naší odpolední vyjížďky pěkně houpavé stezky Hřebenáč a Obora. Když jsme stavěli v jejich nejvzdálenějším místě, bylo zase hezké sledovat, jak se všichni při příjezdu usmívají od ucha k uchu. To jim vydrželo až do chvíle, kdy jsme se u Singltrek Centra loučili a chtě, nechtě začali balit a přesouvat se každý svým směrem. Mně to ale nedalo. Ještě jsem nakonec musel sednout na chvilku na kolo a jet si užít západ slunce na stezkách.

A abych nezapomněl. Pokud vám je líto, že jste se takového dne nezúčastnili, máte ještě možnost přihlásit se na jeden ze dvou zářijových termínů na stránce http://www.singltrekpodsmrkem.cz/jeden-den-s-lektorem/.

Ze Singltreku pod Smrkem Vás zdraví lektor Honza Tandler

 

Foto: Honza Tandler