Report z Jednoho dne s lektorem 26.9.2015

30 Sep

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

A je to tady. Poslední letošní „vzdělávací“ akce pro zapálené bajkery na Singltreku pod Smrkem je za námi. Až budeme s ostatními lektory bilancovat, jaké to v tomto roce bylo potkat a učit další desítky cyklistů, asi těžko nás napadne jiná věta než: „Všichni byli skvělí!“ Vážně. I ta poslední skupina, která se uplynulou sobotu sešla u Singltrek Centra, byla pohodová, pozitivně naladěná a taky pěkně velká.

Jak už to bývá zvykem, sešli se nám tu dámy, stejně jako pánové, na kolech s průměry od šestadvaceti do děvetadvaceti palců, celopéry i hardtaily, menšími i většími zkušenostmi a dovednostmi. Tak velkou partu jsme už museli rozdělit mezi tři lektory, kteří se dopoledne věnovali menším skupinkám na pumptreku, překážkách i při tréninku postoje a stability na kole. Když se všichni vystřídali a následně doplnili energii během oběda, vyrazili jsme na stezky.

Okruh Hřebenáč nezklamal. I když na Singltreku v posledních dnech přeci jen trochu zapršelo, tady jsme potkali kaluží pomálu. Zato míst, kde se dalo vyzkoušet, co se účastníci naučili dopoledne, je tu docela dost. Od boulí, co lákají ke skoku, přes zatáčky, kde to chce kolo podržet pěkně pod plynem, až po šikany mezi stromy, kde je potřeba pořádně zapracovat v ramenou. Naši svěřenci se postarali o některé průjezdy na hraně a možná i lehce za hranou. Prostě příště nesmím zapomenout zdůraznit, že není potřeba udržet všude stejnou rychlost jako předvádějící lektor!

Nakonec ale všichni dorazili bez újmy na zdraví zpátky k Singltrek Centru, a co jsem tak mohl pochytit, všichni s dobrými dojmy ze své vylepšené jízdy. Přeci jen člověk pozná, když projede nějakou zatáčku správně. To je pak úplně jiný pocit, větší jistota, sebedůvěra a především zábava. A přesně o to nám jde. Takže se už těšíme, jak se s účastníky letošních Singltrek Campů a Dnů s lektorem potkáme někde na kole v terénu nebo přímo na Singltreku pod Smrkem a oni se s námi podělí o ty nejlepší bajkerské zážitky!

Všem účastníkům děkujeme a moc se těšíme na výukové akce v příštím roce!

Za Singltrek Centrum a lektory Vás srdečně zdraví

Honza Tandler