Report z Jednoho dne s lektorem 5.9.2015

9 Sep

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Letos už předposlední den s lektorem proběhl v sobotu 5.9.2015. Zase jsme u Singltrek Centra mohli přivítat dobrou partu bajkerů.  Po dlouhé době se na našem tréninkovém pumptreku objevilo něco nevídaného… kaluž.  A tak jsem musel ráno vzít do ruky koště a z pumptreku vymést nejen prach, ale poprvé po dvou měsících taky vodu.

Program účastníkům opět nabídl možnost naučit se pracovat s těžištěm, stabilitou, ale i s respektem před technickými nástrahami při jízdě v terénu. Všichni byli super šikovní, tak pro ně nebyl problém si ke konci tréninku na překážkách vyzkoušet přeskočit kládu nebo dropnout z lávky. Během oběda na Singltrek Centrum zavítala menší delegace ze spřátelené firmy RST vyrábějící odpružené vidlice s doprovodem české freestyle star Kuby Vencla. Vzhledem k tomu, že jsem se objevil na fotce v jejich katalogu, došlo i na představování, a také přišla řeč na to, co vlastně v rámci lektorování děláme. Očividně není taková víkendová škola kola na Taiwanu běžnou záležitostí a tak vyvolala řadu dotazů.

Odpoledne jsme tentokrát nezvolili tradiční a super-tréninkovou kombinaci modré na Hřebenáči a  červené přes Oboru. Raději jsme si dali sušší variantu přes Asfaltovou agonii  na Hubertku. I tahle volba ale umožnila ukázat si na několika místech,  jak se na stezkách pohybovat a to s důrazem na bezpečnost, efektivitu a především zábavu. Sjezd k Obřímu sudu, znatelně ovlivněný suchým létem, pak už otestovat, co se všichni  v rámci programu zvládli naučit. Po podvečerním návratu k centru už jen rozloučit se, převléct do teplejšího a hurá na příjemnou večeři s Járou Spěšným a lidmi z RST v penzionu U Všech andělů. A já se pak už začal těšit na další, pro letošek poslední den s lektorem, který se uskuteční 26.9.2015, na který Vás tímto srdečně zvu.

Ze Singltreku Vás zdraví lektor Honza Tandler