Report ze Singltrek Campu 10. - 12.7.2015

16 Jul

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

První víkendový kemp v letošním roce je minulostí. Škoda. Byl totiž absolutně super. Nestává se často, že se sejdou všechny podmínky tak dokonale jako uplynulý víkend. Už při pátečním seznamování bylo jasné, že dorazivší účastníci jsou nejen dobře naladění učit se něco nového, ale také moc fajn lidi. Jako lektoři jsme se tak mohli těšit už jen na to, jak jim to půjde na kole.

Vstříc nám rozhodně vyšlo i počasí. Oba dny byly bez deště a zároveň jsme nepadali horkem. To mělo velký vliv i na to, co se dalo všechno stihnout. Nebylo toho zrovna málo. Sobotní ráno bylo tradičně věnováno troše teorie, nastavení kol a vůbec povídání o tom, kam se horská cyklistika ubírá. Pak už došlo na praxi. S kolegou Kubou Šosvolem jsme si rozdělili skupiny tak, aby si všichni dobře rozuměli a vyhovovali si. Nakonec jsme mohli pozorovat, jak se bleskově zlepšují. Byla tady řada lidí, kteří poprvé jezdili na pumptreku, poprvé skočili z dřevěné lávky jinak než na přední kolo nebo stáli v pedálech na jednom na místě více než jednu vteřinu. Ti pokročilejší už první den pochopili, jak je to s tím zvedáním zadního kola bez pomoci nášlapných pedálů. Odpolední vyjížďka na černou stezku Singltreku pod Smrkem pak lehce posunula hranice řady účastníků a zároveň ukázala, že žádná barva stezek by vás neměla odradit.

Jako tradičně sobotní večerní videokoučing ukázal každému, kde je případná chyba nebo proč má člověk při překonávání nějaké překážky pocit, že to ještě není úplně ono. V neděli jsme tak už museli těm pokročilejším prozradit, jak přeskočit přes překážku oběma koly naráz nebo jak ovládat kolo, když seskakujete z hrany o dost vyšší než jen pouhý obrubník.

Pak už přišla závěrečná tečka v podobě nejméně pětadvacetikilometrového výletu směrem k Hubertce. Oba dva dny byly hodně našlapané informacemi i fyzickou zátěží. Přesto pro nás bylo velkým zadostiučiněním sledovat úsměvy ve tváři po sjezdu ke Kyselce a touhu dojet zpět k Singltrek Centru poctivě po stezkách. I když jsme se se všemi už v neděli osobně rozloučili, moc rád bych jim ještě jednou poděkoval, že za námi přijeli na Singltrek Camp a skvěle a zodpovědně zvládali všechno, co jsme se jim snažili předat. S takhle báječnou partou lidí to jde vždycky úplně samo a je pro nás radost ukázat jim, co nás na cyklistice tak baví… Vlastně ne jen ukázat, ale umožnit ten pocit prožít!

Další (a letos už poslední) Singltrek Camp proběhne o víkendu 7.8. – 9.8.2015 a my se už velmi těšíme. Pokud se také chcete výrazně zlepšit na kole, užít si spoustu legrace a poznat nové přátele, přihlaste se. Ještě jsou volná místa.

Za lektory

Honza Tandler