Report ze Singltrek Campu 7. - 9.8.2015

11 Aug

posted by

Categories: Singltrek Blog

Comments: 0

Další kemp, další nové tváře. A opět jen málo podobný těm předchozím. To, co se opakuje, je že k Singltrek Centru vždycky dorazí naprosto skvělí lidé. Tentokrát o něco méně početná skupina, ale složená z bajkerů z celé republiky a také až ze Slovenska, s různými zkušenostmi, ale se stejnou touhou naučit se něco nového. Taky nám z řad účastnic čím dál častěji připadá úkol zmenšit rozdíly mezi nimi a jejich partnery na společných vyjížďkách a zbavit je strachu hlavně ve sjezdech. Práce lektorů pak je spíše skoro psychologická. Nenápadně tedy zkoušíme posouvat limity účastníků kempu, aby na závěr zjistili, k čemu všemu se odhodlali a nepřipadali si přitom nějak ohroženě.

V případě toho uplynulého víkendu jsme ale všichni museli tak trochu bojovat i s nástrahami léta. Hlavně v sobotu byl pětatřicetistupňový pařák skoro infarktovou záležitostí. Nedostatečný pitný režim se nevyplácel a občas ani stín lesa nepomáhal. Málokdo nevyužil příležitosti zchladit se v koupališti. Trénink na překážkách, který jsme výjimečně přesunuli až na večer, měl ale také určitě něco do sebe. Podvečerní pohoda, muzika od DJs pozvaných na Singltrek Centrum a v pedálech až do západu slunce stojí za to.

Neděle pak byla cyklistiku mnohem přívětivější a tak celá skupina s nově nabytými dovednostmi v pumpování, správném průjezdu zatáčkami nebo i skákání na kole vyrazila na vyjížďku, jejíž součástí byl tradiční výjezd Asfaltové agonie.  Lesní požár na Měděnci naštěstí nepoznamenal černé stezky v jeho okolí. Díky tomu jsme si už zase za slunce užili flow a vyplavené endorfiny při návratu z perfektní vyjížďky. Spokojené úsměvy, příjemná únava i vřelé rozloučení pak uzavřelo druhý a poslední letošní Singltrek Camp. Díky moc všem účastníkům!

Ze Singltreku pod Smrkem Vás zdraví lektor Honza Tandler